Erdal Can Alkoçlar

Posted on

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye herifış, cihan üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıkan bir Bilim Insanı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak sade başına öne çıkan en kocaman miktarda ilaç bâtınerik patentinin pay sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu kocaman adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği düzlükı genişletmek talip Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile alay malay kurmuş oldukları Ar-Ge isminde yetişekın genel serıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanoğlunun marifet kepezarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek artırma çtuzakışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle geçirmek istemeyen kellearı manaında ülkesini sakır sakır temaşa fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent kellevuruları ile de meşhurdur. 143 pare kellevurulmuş ve 280’den şu denli beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani ivedi vüruten vakalarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle alay malay tekrar bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzında bundan sonra sadık bir spesiyalist olmasıyla alay malay kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda kocaman bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında arazi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk sefer güruhlen flavonol glikozit esaslı yapmak üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 parça de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise folk arasında en çok patent kellevurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Insanı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çtuzakışmalarla insanlık tarihine faydasını hiç natamam etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı dokuması sayesinde kıvrak işlemlere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü gerilar elde etse bile asla çtuzakışmalarından vazgeçmemiş sakır sakır olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle amansız hastalık terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez alay malay yapmak üzere otama yuğrunda vüruttirdiği bileşkeleri keşfederek insanlık tarihine kocaman bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sert bilinmese de bazı giranbaha molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek lütfetmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan zahmetlilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece bilinen şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte de başarılı olmuştur. Tek kötü (tali bulaşık) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonrasında ise 25’e yaklaşan ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Tekmil çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birfena şirketin ortaklık ve müessis kadrosunda arazi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden mesul serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve yatırım mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul serıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başbuğ Yaversıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isminde bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca bileşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak işlemler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta taliıkların geçmesi bâtınin belli başlı bir saatı beklesek bile kimiları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de bâtınerisinden hafif bir halde otama edebilmek bâtınin bu kullanılıyor. Başkaca tensel işlemlev bozukluğunu da otama eylemek bâtınin kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış acıe karşı dirençli ve zahmetlilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde patent kellevurularının 2000 adetine yaklaşanın pay sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı işlemleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her saat kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun süreli kapanmalara ve içtimai yaşamdan uzak zaruri konut istirahatlarine sunulan mütebaki cihan toplumlarında birfena alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir şiddet kazanmış durumda.

Konuyla alakadar görüşünü bildirme fail Spektral Holding El Yerleşmiş Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle şahsi enformatik ve teknolojik amortisör inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra alakadar sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine dokumalabilecek en düz katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Insanı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine kocaman miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna kabil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da kocaman vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin müessis ortağıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde arazi düzlük öteki bilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok kocaman bir miktarda farmasötik bileşen patentinin pay sahibi olması ve kellevurusunu ilk yapan şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girişimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın esas lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık düzlükında çtuzakışmalarını sakır sakır genleterek sakır sakır faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birfena misil Türkiye Yılın Bilim Insanı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde değil vatan dışında yani kürevi anlamda da birfena ödülleri alarak bulduğu farklı emların hakkındalığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile alay malay kıvrak işlemlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz bâtınin yararlı olmasını düşündüğü emlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı işleme yarayacak emları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birfena farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken kabil faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye kelleladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları bulunan Spektral Yatırım Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş kıymet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik düzlükındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda arazi düzlük bir kızıl sahası ile alay malay kellelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki hediye değişlemikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun mıhlı kıymet veya miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Zümre’a basıcı mızrap ruhsatları ile sağlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Zümre mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru ast dokuması ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakadar de marifet veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize sonsuzî güvence olarak işlemtiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir uygulayım güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.akarsu ve 18.06.2020 yapıt tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yapmak üzere iki sınai hammadde mızrap sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen ovalı açıklamada mütalaalerine arazi verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye kocaman eklenmiş kıymet mizan potansiyeline iye bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve selen yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise natürel malzeme dokumasındaki tehiluklar sayesinde erdemli derecede ısı ve selen yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan erdemli oranlarda yalıtım sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik genişlik planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine oranlı rezerv tespit raporları düzenlenerek çecik genişlikı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arazi düzlük detaylara nazaran hassaten, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Afiyet Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir