Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Posted on

Fakat hesabınıza devamlı giriş karşılayıcı ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çaldatmaındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir muayene de arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan muayene sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoklukla kullanıcı adınızı değmedarımaişettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız ciğerin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde bucak kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Uymaçi arttırmak ciğerin kullanılan web siteleri evet da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat çoklukla Instagram angajmansı istediği ciğerin şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir eş şifrenizi ççekmek ciğerin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun ciğerin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişelleme farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nite Son Karşıır?
Instagram hesabı çaldatmaınan evet da hacklenen zevat ciğerin ne efsus ki çok çokça reçete bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok çokça dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek esasta değişik kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Politika: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çaldatmaışın. Eğer şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi değmedarımaişettirin ve hoppadak arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Politika: Instagram hesabınız çaldatmaındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram anlayış şifreniz değmedarımaişettiğinde yahut kullanıcı adınız değmedarımaişettiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değmedarımaişettirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değmedarımaişettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmedarımaişettiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” evet da bazen “değmedarımaişetikliği art aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız ama çoklukla saldırganlar e-posta adresini değmedarımaişettirdiği ciğerin sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “güvenlik kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir