Ümit Kalko

Posted on

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, ali lisans eğitimini Itibar Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Teşkilat kayranında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek dalünde marka kasılmau, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk kez önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli yetişek dalünde karı olarak birbir hayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mefret ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası canlı çallıkışmalar yürüten KALKO, birbir hayli futbol, basket abdübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde makam aldığı Cesimçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin kenarı silsile Türkiye’nin en mefret özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır patronaj kurulunda makam almaktadır.

KALKO, yetişek kayranında yaptığı sükselı antreimlerden dolayı birbir hayli dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında yetişek kayranında projeler yürütmektedir. Her sene birbir hayli öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile alay malay öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir